Свечано обележавање Дана галерије одржаће се у уторак 22. јуна у 19 часова, уз присуство еминентних званица и богат уметнички програм.
Београд, 22. јун – Галерија ’73 са поносом најављује прославу свог Дана галерије, која ће се одржати у у уторак 22. јуна са почетком у у 19 часова у просторијама галерије на адреси Пожешка 83 а, Баново брдо.
Ове године, обележавање 53. годишњице постојања галерије биће у знаку изложбе „Словачке четкице- аутопортерти словачких уметника“, која је реализована у сарадњи са Музејом Војтеха Лофлера из Кошица –Словачка и Амбасаде Словачке Републике у Београду. Централни догађај вечери биће књижевно – сценски програм „Шетња улицама Чукарице“, по концепту Миливоја Мише Рупића, где ће уз нараторе, драмске уметнике Марију Масал и Миодрага Ракочевића, моћи да чују занимљиве приче о личностима и догађајима по којима су улице Чукарице добиле називе. Посетиоци ће током свечаности моћи да уживају у наступу вокалне солисткиње Јоване Симоновић и клавирску пратњу Предрага Симоновића.
И ове године, Галерија ’73 ће доделити захвалнице установама, медијским партнерима и појединцима за изузетан допринос и сарадњу.